Szkolny Dzień Języków Obcych

Na zdjęciu uczestnicy szkolnego Dnia Języków Obcych.

„Znając języki wszędzie czujesz się jak w domu” – Edmund de Waal

Wszelkie dane wskazują, że inwestycja w naukę języków obcych się opłaca, a znajomość kilku języków zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu. Nie jest ważny ani wiek, w którym rozpoczynamy naukę kolejnego języka obcego, ani forma kształcenia – szkolna czy pozaszkolna. Ważny jest zapał i świadomość korzyści płynących z nauki języków obcych.

Za nami kolejna odsłona Szkolnego Dnia Języków Obcych. W tym roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w drużynowym konkursie wiedzy o krajach, których języków uczymy się w naszej szkole, tj. języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Po zaciętej rywalizacji wygrała drużyna z klasy Id w składzie: Natalia Nafalska, Jakub Samek, Igor Kazimierczak. W nagrodę mogli oni uczestniczyć w spotkaniu z native speakerem, panią Jodie Newton. Oprócz zwycięzców, w zajęciach wzięli udział uczniowie klas drugich naszego liceum. Warsztaty miały charakter konwersacyjny. Nie zabrakło tradycyjnej cream tea, czyli herbaty z mlekiem, przy której Brytyjczycy celebrują każdą ważną chwilę. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy Super Dwójek 2024 wraz z jury.
Aktualności

Super Dwójki 2024

🌻🌷Tradycją jest, że w pierwszych dniach wiosny obchodzimy Dzień Ucznia. 💐🌞 Z tej okazji, jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs talentów ,,Super Dwójki”, w którym udział wzięło 24 naszych utalentowanych uczniów. Młodzież lubi podejmować wyzwania, próbować swoich sił, tak więc zainteresowanie konkursem nie słabnie. Startujący w konkursie

Czytaj dalej »
Aktualności

Global Money Week 2024

W najbliższym tygodniu w nasza szkoła weźmie udział w światowym wydarzeniu Global Money Week 2024. Jest to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży, aby młodzi ludzie zyskiwali świadomość finansową i stopniowo rozwijali wiedzę, umiejętności, a także kształtowali postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji

Czytaj dalej »
Na zdjęciu slajd z webinarium
Aktualności

Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z

Czytaj dalej »