Szkolny Dzień Języków Obcych

Na zdjęciu uczestnicy szkolnego Dnia Języków Obcych.

„Znając języki wszędzie czujesz się jak w domu” – Edmund de Waal

Wszelkie dane wskazują, że inwestycja w naukę języków obcych się opłaca, a znajomość kilku języków zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu. Nie jest ważny ani wiek, w którym rozpoczynamy naukę kolejnego języka obcego, ani forma kształcenia – szkolna czy pozaszkolna. Ważny jest zapał i świadomość korzyści płynących z nauki języków obcych.

Za nami kolejna odsłona Szkolnego Dnia Języków Obcych. W tym roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w drużynowym konkursie wiedzy o krajach, których języków uczymy się w naszej szkole, tj. języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Po zaciętej rywalizacji wygrała drużyna z klasy Id w składzie: Natalia Nafalska, Jakub Samek, Igor Kazimierczak. W nagrodę mogli oni uczestniczyć w spotkaniu z native speakerem, panią Jodie Newton. Oprócz zwycięzców, w zajęciach wzięli udział uczniowie klas drugich naszego liceum. Warsztaty miały charakter konwersacyjny. Nie zabrakło tradycyjnej cream tea, czyli herbaty z mlekiem, przy której Brytyjczycy celebrują każdą ważną chwilę. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy szkolnego Dnia Języków Obcych.
Aktualności

Szkolny Dzień Języków Obcych

„Znając języki wszędzie czujesz się jak w domu” – Edmund de Waal Wszelkie dane wskazują, że inwestycja w naukę języków obcych się opłaca, a znajomość kilku języków zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu. Nie jest ważny ani wiek, w którym rozpoczynamy naukę kolejnego języka obcego, ani forma kształcenia – szkolna czy

Czytaj dalej »
Aktualności

Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Orlicz Dreszera w Chełmie miały niezwykle uroczysty charakter. Z tej okazji przygotowano wzruszający montaż słowno – muzyczny. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. gen bryg. Ryszard Hać były komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz szef Wojsk Lotniczych,

Czytaj dalej »
Dokumenty

Polityka Prywatności

Jak długo strona internetowa może korzystać z raz udzielonej zgody? Zgoda będzie działała tak długo, jak nie zostanie wycofana lub Wyczyścisz ciasteczka. Jakie pliki Cookies zbieramy? Zbieramy Pliki Cookies dotyczące ruchu na naszej stronie. Są to dane dotyczące nawigacji, rodzaju urządzenia oraz ilości odwiedzin naszej witryny.

Czytaj dalej »