Dreszerczyk

Edit Template

Dreszerczyk online

Historia "Dreszerczyka"

Szkolna gazetka „Dreszerczyk” ukazuje się od 2000 roku. To kwartalnik tworzony przez uczniów i dla uczniów. Młodzi dziennikarze chętnie podejmują aktualne tematy z życia szkoły, przedstawiają ciekawe opinie społeczności II LO i przeprowadzają niezwykłe wywiady. W „Dreszerczyku” zawsze można znaleźć recenzje ciekawych książek i godnych polecenia filmów, a także propozycje muzyczne, modowe i kącik poetycki. Pojawiają się również poważne tematy, dotyczące problemów nastolatków i sposobów radzenia sobie z nimi. Wiele jest także artykułów motywujących do nauki, rozwijania pasji i pomocy innym.

Młodzi publicyści zaskakują znajomością takich gatunków dziennikarskich jak: reportaż, felieton czy artykuł polemiczny. Doskonaląc warsztat pracy dziennikarza, mają możliwość dzielenia się swoimi opiniami i pasjami. W zespole redakcyjnym gazetki działa również grupa osób odpowiedzialnych za szatę graficzną, zdjęcia i rysunki. Dlatego zachęcamy do współtworzenia „Dreszerczyka”!

Od roku szkolnego 2022/2023 opiekunami gazetki są: p. Katarzyna Krzysteczko-Wróbel, p. Beata Tomaszewska i p. Andrzej Ślepaczuk.