Z wizytą na SGH

uczniowie w sgh

Już po raz kolejny, w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”, klasy o profilu menadżerskim miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie.

more

W Auli Spadochronowej naszych uczniów powitała Pani Joanna Kaszewska – specjalista ds. projektów edukacyjnych. Uczniowie objęci patronatem naukowym Uczelni brali udział w wykładzie “Ryzyko w podejmowaniu decyzji w życiu prywatym i w biznesie”, który połączony był z warsztatami o tej tematyce. Prowadząca, dr. Renata Pajewska-Kwaśny z Instytutu Ryzyka i Rynków Finansowych SGH w Warszawie, przybliżyła istotę ryzyka oraz specyfikę problemów decyzyjnych. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne przy podejmowaniu decyzji jest zdobycie informacji wewnętrznych i zewnętrznych, zweryfikowanie podjętych decyzji oraz determinacja i doświadczenie. Młodzież wspólnie z prowadzącą stworzyła listę czynników, które są najbardziej istotne i mogą przyczynić się do powstania kluczowego ryzyka w biznesie.

Podczas spotkania z Panią Teresą Długosz z Działu Rekrutacji SGH, młodzież klasy maturalnej zdobyła szczegółowe informacje na temat kierunków studiów oraz warunków, które należy spełnić, aby zostać studentem tej renomowanej uczelni.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w rozmowie z Panem Bartoszem Traczykiem ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii, który starał się rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Młodzież podziwiała różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu laureaci konkursu CLICKONMANIAC.
Aktualności

CLICKONMANIAC 2024

Tuż przed wakacjami w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz wydawnictwa Express Publishing & EGIS. Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak licealiści z Lublina, Zamościa czy Świdnika, pisali konkurs na najwyższym poziomie

Czytaj dalej »

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Uczniowie, zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca 2024 (piątek) według następującego harmonogramu: godzina 9:00 klasy III; godzina 10:00 klasy II; godzina 11:00 klasy I.

Czytaj dalej »
Na zdjęciu tegoroczni abiturienci.
Aktualności

Egzamin maturalny

7 maja był pierwszym dniem egzaminów maturalnych. Przez najbliższe trzy tygodnie Absolwenci będą zdawać egzaminy w wersji pisemnej oraz ustnej. Życzymy Wam powodzenia!

Czytaj dalej »