Z wizytą na SGH

uczniowie w sgh

Już po raz kolejny, w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”, klasy o profilu menadżerskim miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie.

more

W Auli Spadochronowej naszych uczniów powitała Pani Joanna Kaszewska – specjalista ds. projektów edukacyjnych. Uczniowie objęci patronatem naukowym Uczelni brali udział w wykładzie “Ryzyko w podejmowaniu decyzji w życiu prywatym i w biznesie”, który połączony był z warsztatami o tej tematyce. Prowadząca, dr. Renata Pajewska-Kwaśny z Instytutu Ryzyka i Rynków Finansowych SGH w Warszawie, przybliżyła istotę ryzyka oraz specyfikę problemów decyzyjnych. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne przy podejmowaniu decyzji jest zdobycie informacji wewnętrznych i zewnętrznych, zweryfikowanie podjętych decyzji oraz determinacja i doświadczenie. Młodzież wspólnie z prowadzącą stworzyła listę czynników, które są najbardziej istotne i mogą przyczynić się do powstania kluczowego ryzyka w biznesie.

Podczas spotkania z Panią Teresą Długosz z Działu Rekrutacji SGH, młodzież klasy maturalnej zdobyła szczegółowe informacje na temat kierunków studiów oraz warunków, które należy spełnić, aby zostać studentem tej renomowanej uczelni.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w rozmowie z Panem Bartoszem Traczykiem ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii, który starał się rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Młodzież podziwiała różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy szkolnego Dnia Języków Obcych.
Aktualności

Szkolny Dzień Języków Obcych

„Znając języki wszędzie czujesz się jak w domu” – Edmund de Waal Wszelkie dane wskazują, że inwestycja w naukę języków obcych się opłaca, a znajomość kilku języków zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu. Nie jest ważny ani wiek, w którym rozpoczynamy naukę kolejnego języka obcego, ani forma kształcenia – szkolna czy

Czytaj dalej »
Aktualności

Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Orlicz Dreszera w Chełmie miały niezwykle uroczysty charakter. Z tej okazji przygotowano wzruszający montaż słowno – muzyczny. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. gen bryg. Ryszard Hać były komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz szef Wojsk Lotniczych,

Czytaj dalej »
Dokumenty

Polityka Prywatności

Jak długo strona internetowa może korzystać z raz udzielonej zgody? Zgoda będzie działała tak długo, jak nie zostanie wycofana lub Wyczyścisz ciasteczka. Jakie pliki Cookies zbieramy? Zbieramy Pliki Cookies dotyczące ruchu na naszej stronie. Są to dane dotyczące nawigacji, rodzaju urządzenia oraz ilości odwiedzin naszej witryny.

Czytaj dalej »