Z wizytą na SGH

uczniowie w sgh

Już po raz kolejny, w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”, klasy o profilu menadżerskim miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie.

more

W Auli Spadochronowej naszych uczniów powitała Pani Joanna Kaszewska – specjalista ds. projektów edukacyjnych. Uczniowie objęci patronatem naukowym Uczelni brali udział w wykładzie “Ryzyko w podejmowaniu decyzji w życiu prywatym i w biznesie”, który połączony był z warsztatami o tej tematyce. Prowadząca, dr. Renata Pajewska-Kwaśny z Instytutu Ryzyka i Rynków Finansowych SGH w Warszawie, przybliżyła istotę ryzyka oraz specyfikę problemów decyzyjnych. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne przy podejmowaniu decyzji jest zdobycie informacji wewnętrznych i zewnętrznych, zweryfikowanie podjętych decyzji oraz determinacja i doświadczenie. Młodzież wspólnie z prowadzącą stworzyła listę czynników, które są najbardziej istotne i mogą przyczynić się do powstania kluczowego ryzyka w biznesie.

Podczas spotkania z Panią Teresą Długosz z Działu Rekrutacji SGH, młodzież klasy maturalnej zdobyła szczegółowe informacje na temat kierunków studiów oraz warunków, które należy spełnić, aby zostać studentem tej renomowanej uczelni.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w rozmowie z Panem Bartoszem Traczykiem ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii, który starał się rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Młodzież podziwiała różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy Super Dwójek 2024 wraz z jury.
Aktualności

Super Dwójki 2024

🌻🌷Tradycją jest, że w pierwszych dniach wiosny obchodzimy Dzień Ucznia. 💐🌞 Z tej okazji, jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs talentów ,,Super Dwójki”, w którym udział wzięło 24 naszych utalentowanych uczniów. Młodzież lubi podejmować wyzwania, próbować swoich sił, tak więc zainteresowanie konkursem nie słabnie. Startujący w konkursie

Czytaj dalej »
Aktualności

Global Money Week 2024

W najbliższym tygodniu w nasza szkoła weźmie udział w światowym wydarzeniu Global Money Week 2024. Jest to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży, aby młodzi ludzie zyskiwali świadomość finansową i stopniowo rozwijali wiedzę, umiejętności, a także kształtowali postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji

Czytaj dalej »
Na zdjęciu slajd z webinarium
Aktualności

Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z

Czytaj dalej »