Festival Cantare Choraliter 2024

Na zdjęciu chór "Rapsodia" podczas występu na festiwalu Cantare Csoraliter na Słowacji.

W dniach 18-20 kwietnia br. nasz szkolny chór „Rapsodia” już po raz kolejny, jako jedyny polski chór, wziął udział w Festiwalu Chórów Szkolnych „Cantare Choraliter” w Rużomberku na Słowacji organizowanym cyklicznie przez Gymnázium sv. Andreja w Rużomberku.

Oprócz prezentacji i przesłuchań w auli Uniwersytetu Katolickiego w Rużomberku, chórzyści wzięli udział w przepięknym Koncercie Galowym w miejscowym kościele, podczas którego odbył się także tradycyjny, wspólny występ wszystkich chórów pod batutą miejscowego dyrygenta przy akompaniamencie orkiestry.

Cudowna atmosfera, aplauz i zachwyt licznie zgromadzonej publiczności oraz podziękowania od słowackich organizatorów zrekompensowały i nagrodziły ciężką pracę wszystkich chórzystów i opiekuna chóru pana Krzysztofa Olejniczaka.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i osobom wspierającym udział uczniów w festiwalu:

  • Urząd Miasta Chełm
  • Cemex Polska Sp. z o.o.,
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „PRZYTULISKO” za współpracę i pomoc w zbieraniu funduszy,
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie,
  • Parafia Cywilno-Wojskowa pw. św. Kazimierza,
  • Parafia św. Matki Teresy z Kalkuty,
  • Parafia Narodzenia NMP,
  • Parafia Świętej Rodziny w Chełmie,
  • Parafia Świętego Jozafata Kuncewicza w Rejowcu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców naszych uczniów za wsparcie finansowe, doping, wyrozumiałość i ogromną życzliwość.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu tegoroczni abiturienci.
Aktualności

Egzamin maturalny

7 maja był pierwszym dniem egzaminów maturalnych. Przez najbliższe trzy tygodnie Absolwenci będą zdawać egzaminy w wersji pisemnej oraz ustnej. Życzymy Wam powodzenia!

Czytaj dalej »
Na zdjęciu uczniowie w trakcie webinarium.
Aktualności

„Pieniądze nie rosną na drzewach”

Uczniowie kolejnej już klasy o profilu menedżerskim mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Szkoły Głównej Handlowej prowadzonych online. W webinarium „Pieniądze nie rosną na drzewach” udział brała klasa 2B w dniu 24 kwietnia. Zajęcia poprowadziła dr Agnieszka Wójcik-Czerniawska – adiunkt w Zakładzie Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Młodzież

Czytaj dalej »
Na zdjęciu przyszłe absolwentki II LO w Chełmie.
Aktualności

Zakończenie roku klas czwartych

26 kwietnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku klas czwartych. Było wiele wspomnień oraz wzruszeń. Przed świeżymi absolwentami majowy maraton egzaminu maturalnego. Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Czytaj dalej »