Faces of America

Na zdjęciu drużyna II LO podczas konkursu Faces of America.

18 kwietnia 2024 roku odbył się drugi etap oraz finał IX edycji Konkursu Językowego „Faces of America” organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W drugim etapie konkursu sprawdzającego poziom wiedzy gramatyczno-leksykalnej z języka angielskiego udział wzięły drużyny, które zakwalifikowały się w pierwszym etapie, w tym drużyna reprezentująca nasze liceum: Antonina Dachnowska, Karol Kuśmierz i Zofia Zalewska z klasy 3C. Sukcesem naszych reprezentantów był udział w etapie finałowym dotyczącym życia i pracy patronki Uniwersytetu – Marii Curie-Skłodowskiej. Uczestnicy wydarzenia, oprócz samego konkursu, wzięli również udział w ciekawych wykładach dotyczących nauki języka angielskiego oraz koncercie muzyki jazzowej w wykonaniu pracowników i studentów Wydziału Artystycznego UMCS.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu tegoroczni abiturienci.
Aktualności

Egzamin maturalny

7 maja był pierwszym dniem egzaminów maturalnych. Przez najbliższe trzy tygodnie Absolwenci będą zdawać egzaminy w wersji pisemnej oraz ustnej. Życzymy Wam powodzenia!

Czytaj dalej »
Na zdjęciu uczniowie w trakcie webinarium.
Aktualności

„Pieniądze nie rosną na drzewach”

Uczniowie kolejnej już klasy o profilu menedżerskim mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Szkoły Głównej Handlowej prowadzonych online. W webinarium „Pieniądze nie rosną na drzewach” udział brała klasa 2B w dniu 24 kwietnia. Zajęcia poprowadziła dr Agnieszka Wójcik-Czerniawska – adiunkt w Zakładzie Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Młodzież

Czytaj dalej »
Na zdjęciu przyszłe absolwentki II LO w Chełmie.
Aktualności

Zakończenie roku klas czwartych

26 kwietnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku klas czwartych. Było wiele wspomnień oraz wzruszeń. Przed świeżymi absolwentami majowy maraton egzaminu maturalnego. Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Czytaj dalej »