Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

Na zdjęciu slajd z webinarium

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z zakresu finansowania i przedsiębiorczości. Dowiedzieli się o startupach, czyli nowo utworzonych przedsiębiorstwach, które najczęściej związane są z technologiami informacyjnymi, informatycznymi oraz technologiami high-tech. Prowadzący przedstawił inwestycje związane z przedsiębiorstwem, takie jak: inwestycje odtworzeniowe, inwestycje modernizacyjne, inwestycje rozwojowe oraz inwestycje innowacyjne (czyli nowe rozwiązania, a zarazem najbardziej ryzykowne).

Uczestnicy webinarium dowiedzieli się również, w jaki sposób źródła finansowania mają wpływ na warunkowanie sukcesu przedsiębiorstwa oraz że każde źródło posiada swoje wady i zalety. Uczniowie objęci patronatem naukowym SGH dokładnie poznali zasady działania źródeł zewnętrznych kapitału własnego, takich jak: giełda, fundusze venture capital, crowdfunding czy aniołowie biznesu. Omówiona została również rola państwa na rynku startupów oraz to, jak w prawidłowy sposób radzić sobie z ich problemami finansowymi.

Niewątpliwie, uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w przyszłości, podczas prowadzenia własnych firm tak, aby cieszyły się jak największym powodzeniem.

Nad realizacją przedsięwzięcia czuwała pani Barbara Wiszniewska – koordynator programu „Klasa Akademicka SGH”.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy Super Dwójek 2024 wraz z jury.
Aktualności

Super Dwójki 2024

🌻🌷Tradycją jest, że w pierwszych dniach wiosny obchodzimy Dzień Ucznia. 💐🌞 Z tej okazji, jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs talentów ,,Super Dwójki”, w którym udział wzięło 24 naszych utalentowanych uczniów. Młodzież lubi podejmować wyzwania, próbować swoich sił, tak więc zainteresowanie konkursem nie słabnie. Startujący w konkursie

Czytaj dalej »
Aktualności

Global Money Week 2024

W najbliższym tygodniu w nasza szkoła weźmie udział w światowym wydarzeniu Global Money Week 2024. Jest to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży, aby młodzi ludzie zyskiwali świadomość finansową i stopniowo rozwijali wiedzę, umiejętności, a także kształtowali postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji

Czytaj dalej »
Na zdjęciu slajd z webinarium
Aktualności

Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z

Czytaj dalej »