Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

Na zdjęciu slajd z webinarium

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z zakresu finansowania i przedsiębiorczości. Dowiedzieli się o startupach, czyli nowo utworzonych przedsiębiorstwach, które najczęściej związane są z technologiami informacyjnymi, informatycznymi oraz technologiami high-tech. Prowadzący przedstawił inwestycje związane z przedsiębiorstwem, takie jak: inwestycje odtworzeniowe, inwestycje modernizacyjne, inwestycje rozwojowe oraz inwestycje innowacyjne (czyli nowe rozwiązania, a zarazem najbardziej ryzykowne).

Uczestnicy webinarium dowiedzieli się również, w jaki sposób źródła finansowania mają wpływ na warunkowanie sukcesu przedsiębiorstwa oraz że każde źródło posiada swoje wady i zalety. Uczniowie objęci patronatem naukowym SGH dokładnie poznali zasady działania źródeł zewnętrznych kapitału własnego, takich jak: giełda, fundusze venture capital, crowdfunding czy aniołowie biznesu. Omówiona została również rola państwa na rynku startupów oraz to, jak w prawidłowy sposób radzić sobie z ich problemami finansowymi.

Niewątpliwie, uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w przyszłości, podczas prowadzenia własnych firm tak, aby cieszyły się jak największym powodzeniem.

Nad realizacją przedsięwzięcia czuwała pani Barbara Wiszniewska – koordynator programu „Klasa Akademicka SGH”.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu laureaci konkursu CLICKONMANIAC.
Aktualności

CLICKONMANIAC 2024

Tuż przed wakacjami w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz wydawnictwa Express Publishing & EGIS. Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak licealiści z Lublina, Zamościa czy Świdnika, pisali konkurs na najwyższym poziomie

Czytaj dalej »

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Uczniowie, zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca 2024 (piątek) według następującego harmonogramu: godzina 9:00 klasy III; godzina 10:00 klasy II; godzina 11:00 klasy I.

Czytaj dalej »
Na zdjęciu tegoroczni abiturienci.
Aktualności

Egzamin maturalny

7 maja był pierwszym dniem egzaminów maturalnych. Przez najbliższe trzy tygodnie Absolwenci będą zdawać egzaminy w wersji pisemnej oraz ustnej. Życzymy Wam powodzenia!

Czytaj dalej »