Z wizytą w SGH

Na zdjęciu uczestnicy wyjazdu na SGH w Warszawie.

Już po raz kolejny, w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”, klasy o profilu menadżerskim 4b i 3b oraz klasa politechniczna 4a, pod opieką nauczycieli Pani Barbary Wiszniewskiej i Pana Sławomira Roguckiego uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W Auli Spadochronowej naszych uczniów powitała Pani Joanna Kaszewska – dyrektor w jednostce Centrum Otwartej Edukacji SGH. Uczniowie objęci patronatem naukowym Uczelni brali udział w projekcie „Energetyka dla każdego” prowadzonym przez dr Grzegorza Maślocha z Zakładu Rozwoju Lokalnego i Regionalnego SGH. Warsztaty na temat energetyki prosumenckiej, w których uczestniczyli nasi uczniowie, zorganizowane zostały przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH. Prowadzący przybliżył rolę i znaczenie energetyki odnawialnej w Unii Europejskiej. Uczniowie poznali definicję słowa „prosument” i znaczenie kluczowych instrumentów wykorzystywanych do powstrzymania kryzysu klimatycznego. Młodzież przy pomocy prowadzącego starała się odpowiedzieć na pytanie: „Kiedy aktywność prosumencka jest atrakcyjna dla podmiotów lokalnych?”

Podczas spotkania z Panem Bartoszem Traczykiem ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii, młodzież klasy maturalnej zdobyła szczegółowe informacje na temat kierunków studiów oraz warunków, które należy spełnić, aby zostać studentem SGH.

Szczególnie ważnym punktem naszej wizyty w tej renomowanej Uczelni było spotkanie z absolwentką naszej szkoły, a obecnie prof. SGH dr hab. Andżeliką Kuźnar z Instytutu Ekonomii Międzynarodowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wykład prowadzony przez Paną Profesor w języku angielskim „International trade in services” nie tylko zachęcił młodzież do systematycznej nauki języków obcych, ale też rozwiał wszelkie wątpliwości na temat wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Młodzież podziwiała różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu uczestnicy Super Dwójek 2024 wraz z jury.
Aktualności

Super Dwójki 2024

🌻🌷Tradycją jest, że w pierwszych dniach wiosny obchodzimy Dzień Ucznia. 💐🌞 Z tej okazji, jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs talentów ,,Super Dwójki”, w którym udział wzięło 24 naszych utalentowanych uczniów. Młodzież lubi podejmować wyzwania, próbować swoich sił, tak więc zainteresowanie konkursem nie słabnie. Startujący w konkursie

Czytaj dalej »
Aktualności

Global Money Week 2024

W najbliższym tygodniu w nasza szkoła weźmie udział w światowym wydarzeniu Global Money Week 2024. Jest to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży, aby młodzi ludzie zyskiwali świadomość finansową i stopniowo rozwijali wiedzę, umiejętności, a także kształtowali postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji

Czytaj dalej »
Na zdjęciu slajd z webinarium
Aktualności

Webinar „Nowoczesne metody finansowania startupów”

„Nowoczesne metody finansowania startupów” to temat kolejnego webinarium, w którym uczestniczyła młodzież naszego liceum objęta programem „Klasa Akademicka SGH”. 12 marca zajęcia online poprowadził dr Kamil Gemra z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczący w nim uczniowie klasy 3b o profilu menedżerskim wzbogacili swoją wiedzę z

Czytaj dalej »