Z wizytą w SGH

Na zdjęciu uczestnicy wyjazdu na SGH w Warszawie.

Już po raz kolejny, w ramach realizacji programu “Klasa Akademicka SGH”, klasy o profilu menadżerskim 4b i 3b oraz klasa politechniczna 4a, pod opieką nauczycieli Pani Barbary Wiszniewskiej i Pana Sławomira Roguckiego uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W Auli Spadochronowej naszych uczniów powitała Pani Joanna Kaszewska – dyrektor w jednostce Centrum Otwartej Edukacji SGH. Uczniowie objęci patronatem naukowym Uczelni brali udział w projekcie „Energetyka dla każdego” prowadzonym przez dr Grzegorza Maślocha z Zakładu Rozwoju Lokalnego i Regionalnego SGH. Warsztaty na temat energetyki prosumenckiej, w których uczestniczyli nasi uczniowie, zorganizowane zostały przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH. Prowadzący przybliżył rolę i znaczenie energetyki odnawialnej w Unii Europejskiej. Uczniowie poznali definicję słowa „prosument” i znaczenie kluczowych instrumentów wykorzystywanych do powstrzymania kryzysu klimatycznego. Młodzież przy pomocy prowadzącego starała się odpowiedzieć na pytanie: „Kiedy aktywność prosumencka jest atrakcyjna dla podmiotów lokalnych?”

Podczas spotkania z Panem Bartoszem Traczykiem ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Makroekonomii, młodzież klasy maturalnej zdobyła szczegółowe informacje na temat kierunków studiów oraz warunków, które należy spełnić, aby zostać studentem SGH.

Szczególnie ważnym punktem naszej wizyty w tej renomowanej Uczelni było spotkanie z absolwentką naszej szkoły, a obecnie prof. SGH dr hab. Andżeliką Kuźnar z Instytutu Ekonomii Międzynarodowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wykład prowadzony przez Paną Profesor w języku angielskim „International trade in services” nie tylko zachęcił młodzież do systematycznej nauki języków obcych, ale też rozwiał wszelkie wątpliwości na temat wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Młodzież podziwiała różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne wystawy.

Udostępnij

Kategorie

Ostatnie wpisy

Na zdjęciu laureaci konkursu CLICKONMANIAC.
Aktualności

CLICKONMANIAC 2024

Tuż przed wakacjami w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz wydawnictwa Express Publishing & EGIS. Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak licealiści z Lublina, Zamościa czy Świdnika, pisali konkurs na najwyższym poziomie

Czytaj dalej »

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Uczniowie, zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca 2024 (piątek) według następującego harmonogramu: godzina 9:00 klasy III; godzina 10:00 klasy II; godzina 11:00 klasy I.

Czytaj dalej »
Na zdjęciu tegoroczni abiturienci.
Aktualności

Egzamin maturalny

7 maja był pierwszym dniem egzaminów maturalnych. Przez najbliższe trzy tygodnie Absolwenci będą zdawać egzaminy w wersji pisemnej oraz ustnej. Życzymy Wam powodzenia!

Czytaj dalej »